Świąteczno-zimowe DIY – renifer i bałwanek do zadań specjalnych

Renifer ma czerwony nos a bałwanek okrągły biały brzuszek! Zgadza się? No, zgadza! Kolejna porcja świąteczno-zimowych DIY od Nas – dla Was. Pobierajcie i dobrze się bawcie.

Drodzy Państwo, przed Państwem kolejny pomysł na spędzanie miło i kreatywnie czasu z dzieckiem. Oto renifer i bałwanek w wersji 3D. Projekty proste do wykonania a jakże efektowne! Poza ciekawym wyglądem, nasi bohaterowie mogą spełniać także dodatkową rolę.

W tym roku po raz pierwszy stworzyłam dla Natana kalendarz adwentowy! Jeśli jeszcze nie widzieliście jego zawartości, zapraszam do poprzedniego wpisu. Aby urozmaicić otwieranie paczuszek, stworzyłam renifera – do zadań świątecznych oraz bałwanka – do zadań zimowych. Gdy przyjdzie czas na np. pieczenie pierniczków, pojawi się renifer z opisem zadania. Gdy już dowiemy się co robimy, przyjdzie czas na otworzenie paczki z kalendarza.

Bałam się umieszczać w kalendarzu zadania związanych ze śniegiem bo… nie wiadomo, czy w ogóle się on do Świąt pojawi. A jak tutaj wytłumaczyć dwulatkowi tu-i-teraz, że kupujemy sanki, ale nie skorzysta z nich jeszcze być może bardzo długo, bo śniegu brak. Skończyłoby się to pewnie małą aferą. A tak, gdy pojawi się już biała kołderka, wkroczy bałwanek i to on będzie przynosił nam zimowe zadania. Skorzystamy z tego pomysłu nawet jeśli śnieg spadnie po Świętach.

Zabierajmy się do pracy!

 

Potrzebujemy:

  • Kartki papieru (wybierzcie grubsze), by wydrukować nasze obrazki,
  • Zwykłe, najzwyklejsze balony,
  • Nożyczki lub nożyka do papieru (użyliśmy nożyka),
  • Coś do związania balonów – małe gumki recepturki, wstążkę, sznurek itp.

Jeśli chcesz wykorzystać renifera i/lub bałwanka do zadań, przygotuj jeszcze konieczne karteczki z instrukcjami. My wycięliśmy kilka pasków papieru, na których napisaliśmy 1-2 zdania z opisem, pomysłem na zadanie. Gotowe instrukcje zwinęliśmy w rulonik i zawiązaliśmy ciasno małą gumką recepturką.

Tworzymy:

Wydrukuj grafikę, najlepiej na grubszym papierze (znajdziesz ją niżej). Natnij nos reniferowi i brzuszek bałwankowi. O tak:

Do balonu wrzuć rulonik z zadaniem, albo… kuleczki, czy konfetti. Czemu nie! Wszystko zależy od tego jaki efekt chcesz osiągnąć. Napompuj lekko balon i zawiąż go (my ponownie użyliśmy malutkich gumek recepturek). Wsadź balony we wcześniej wykonane nacięcie. Gotowe! My wykorzystaliśmy czerwone i białe balony, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by u Ciebie były to inne kolory.

Starsze dzieci mogą przebijać balony, by zdobyć karteczkę z zadaniem. Wybierając tę opcję będziemy potrzebować tylu balonów, ile mamy zadać. Jeśli natomiast nie chcemy wykorzystywać wielu balonów, zadania można po prostu wyciągać. Dzięki rulonikowi wychodzą one bez problemu. Daj wtedy pościskać nos i bałwankową kuleczkę dziecku a gdy już skończy, wyjmijcie zadanie.

Dobrej zabawy!

Materiały do ściągnięcia są w naszej strefie pobierania:

Chcę pobrać szablony!

Pliki możesz wykorzystywać tylko do użytku prywatnego. Nie wyrażamy zgody na wykorzystywanie ich w celach komercyjnych – sprzedawanie oraz rozpowszechnianie bez naszej wiedzy i zgody.

Instagram: @timtam_pl

Jeśli będziesz wrzucać nasze grafiki na instagram (post lub insta story), będzie nam ogromnie miło, jeśli oznaczysz nas na swoich zdjęciach. Wpadniemy do Ciebie i zostawimy serducho <3!
Dodaj @timtam_pl i/lub użyj #timtam_pl i #swietaztimtam_pl

A jeśli nie ma Cię jeszcze na naszym Facebooku, również gorąco zapraszamy! :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *