Emocjonalne zwierzaki — wciągająca rodzinna zabawa!

Emocjonalne zwierzaki to prosta zabawa dla całej rodziny! Odnajdą się w niej zarówno dzieci starsze, jak i młodsi członkowie rodziny. Pobierz szablony kostek, wytnij je i odpowiednio sklej. Gdy kostki będą gotowe, można zaczynać! UWAGA! Ta zabawa pobudza wyobraźnię!

Jednak zanim zaczniesz drukować i sklejać kostki, muszę Cię lojalnie uprzedzić! Ta gra potrafi mocno wciągnąć! Dużo śmiechu i dobra zabawa gwarantowane!

Nasza gra składa się z czterech kostek. Zwróć uwagę, że na dwóch z nich znajdują się różne stany i emocje, a na pozostałych, obrazki zwierząt. Wykonanie kostek jest bardzo proste! Szablony polecamy wydrukować na grubszym papierze, dzięki czemu kostki będą bardziej wytrzymałe. Do ich wykonania przydadzą ci się nożyczki/nożyk do papieru oraz klej. Wytnij kostki wzdłuż ciągłej linii, zginaj wzdłuż linii przerywanej. Klej dajemy na skrzydełka. I gotowe!

Bawić można się na kilka sposobów:

  • Rzut dwiema kostkami: Rzuć jednocześnie kostką z emocjami oraz kostką ze zwierzakami. Zabawa polega na połączeniu obu wyników i odegraniu małej scenki. Jak może wyglądać szczęśliwy słoń, zły krokodyl, czy zaskoczona małpka? Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych interpretacji! :)
  • Rzut jedną kostką: To prostsza wersja tej zabawy. Rzucamy tylko kostką, z emocjami lub zwierzakami. Zadanie polega na zaprezentowaniu danego stanu lub pokazaniu charakterystycznych cech zwierzaka, np. jego chodu, czy odgłosów.
  • Obie wersje zabawy można przekształcić w kalambury — zadaniem pozostałych osób będzie odgadnięcie zwierzaka i/lub emocji. W tej wersji pamiętaj, by nie pokazywać wyniku na kostkach innym uczestnikom zabawy.
  • Kostki można wykorzystać także do budowania np. wieży, liczenia. Starszaki mogą ćwiczyć swoje zdolności manualne i precyzję podczas wycinania i sklejania kostek. A ty jakie zastosowanie dla nich znajdziesz?

Miłej gry! Bawcie się dobrze :)

Szablony do pobrania:

Szablon — emocje I

Pobieram!

Szablon — emocje II

Pobieram!

Szablon — zwierzęta I

Pobieram!

Szablon — zwierzęta II

Pobieram!

„Bawię się z TimTam.pl” — to seria wpisów z kreatywnymi pomysłami na spędzanie czasu z dzieckiem. Zapraszamy Was do wspólnej zabawy! Dołączycie? Sprawdź nasze propozycje!

Pamiętaj!

Pliki możesz wykorzystywać tylko do użytku prywatnego. Nie wyrażamy zgody na wykorzystywanie ich w celach komercyjnych — sprzedawanie oraz rozpowszechnianie bez naszej wiedzy i zgody.

Będzie nam miło, gdy…

Jeśli użyjesz naszych materiałów, koniecznie daj znam znać (oznacz nas na Instagramie, Facebooku używając @timtam_pl i #timtam_pl). Będzie nam niezwykle miło!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *