Zagraj w zimowo-świąteczne memory ze swoim dzieckiem

Rozwijaj pamięć, trenuj koncentrację swojego dziecka. Wydrukuj swój zestaw i zagrajcie razem w grę memory! UWAGA! Gra zbliża rodzinę do siebie i umila wspólny czas!

Natan jest teraz na etapie szukania podobieństw i dopasowywania przedmiotów do siebie. Ogromną radość sprawa mu, gdy odnajdzie takie same figury albo znajdzie przedmioty o podobnym kolorze. Pomyślałam, że świetną zabawą będzie wspólna gra w memory. Tak powstał nasz zestaw o tematyce zimowo-świątecznej. Mikołaj, renifer, choinka, czapka, rękawiczki, kubek gorącej czekolady (a może herbaty?) –  to tylko niektóre z obrazków, jakie znalazły się w zestawie. Szukajcie par, dopasowujcie obrazki, spędźcie miło czas. Zapraszam Was do wspólnej zabawy razem z nami.

Nasz zestaw będzie jednym z drobiazgów w kalendarzu adwentowym, jaki przygotowałam dla Natana. Karty zapakowałam w foliowy woreczek i zawiązałam go wstążką. Ciekawi jesteście co jeszcze znalazło się w naszym kalendarzu? Małą zapowiedzią jego zawartości podzieliłam się na naszym instagramie. Szczegóły i dokładne opisy znajdą się w kolejnym wpisie tutaj na blogu. Wielkie pakowanie drobiazgów trwa! :)

 

Gra memory

Nasza gra to 20 par obrazków o tematyce zimowo-świątecznej. Każda z kart ma rozmiar 5x5cm. W pliku znajdziecie zarówno awers (obrazki), jaki i rewers (jednakowa grafika z płatkami śniegu). Aby stworzyć swój zestaw wystarczy, że wydrukujecie karty dwukrotnie (najlepiej dwustronnie), wytniecie je i gotowe!

timtam-memo-memory-gra timtam-memo-memory-gra timtam-memo-memory-gra timtam-memo-memory-gra

Jak grać?

Zasady są proste! Układamy kartoniki obrazkami do dołu. Celem gry jest odnalezienie takich sam par. Możemy działać wspólnie i odkrywać obrazki razem, albo też dodać odrobinę rywalizacji i ścigać się, kto zbierze największą liczbę par. Odwracamy dwie wybrane karty. Jeżeli jest to para odkładamy obrazki na bok i gramy dalej. Jeśli nie uda się nam wylosować takich samych obrazków, odwracamy je i odkładamy na miejsce obrazkami na dół. Dzieciaki ćwiczą pamięć i koncentrację, starając się zapamiętać położenie kart. Gra kończy się, gdy odkryjemy wszystkie pary. Jeśli graliście przeciwko sobie, to wygrywa osoba, która odkryje największą ilość par.

Możecie zagrać też w wersję prostszą, idealną dla młodszych dzieci. Nadal szukamy par, ale nie odwracamy kart obrazkami na dół. Ilustracje są od razu widoczne. Dla maluchów 20 par, może okazać się zbyt dużym wyzwaniem, dlatego wykorzystajcie mniejszą ilość obrazków i stopniowo dodawajcie więcej elementów, podnosząc dziecku poprzeczkę. 

To co, zagramy?

Materiały do ściągnięcia są w naszej strefie pobierania:

Chcę pobrać grę memory!

Pliki możesz wykorzystywać tylko do użytku prywatnego. Nie wyrażamy zgody na wykorzystywanie ich w celach komercyjnych – sprzedawanie oraz rozpowszechnianie bez naszej wiedzy i zgody.

Instagram: @timtam_pl

Jeśli będziesz wrzucać nasze grafiki na instagram (post lub insta story), będzie nam ogromnie miło, jeśli oznaczysz nas na swoich zdjęciach. Wpadniemy do Ciebie i zostawimy serducho <3!
Dodaj @timtam_pl i/lub użyj #timtam_pl i #swietaztimtam_pl

A jeśli nie ma Cię jeszcze na naszym Facebooku, również gorąco zapraszamy! :)

 
Przeczytaj także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *