Odliczaj dni do Świąt wraz z dzieckiem – dwa projekty: Mikołaj i choinka

Coraz bliżej Święta, coraz bliżej Święta… Podekscytowani? Czujecie już świąteczny klimat? Odliczaj dni do Świąt ze swoim dzieckiem. Uśmiechnięty Mikołaj czy piękna choinka? Stwórzcie razem świąteczne plakaty – dwa szablony do pobrania. Dobra zabawa gwarantowana.

Uwaga, uwaga… Boże Narodzenie już za 35 dni, a Mikołajki za jedyne 16! My postanowiliśmy już zacząć przygotowania… od niespodzianki dla Was! Stworzyliśmy dwie grafiki, które pozwolą Wam wraz z dzieckiem odliczać czas do Świat. Nasze odliczanki mogą być uzupełnieniem kalendarzy adwentowych lub osobną zabawą. 24 grudnia, po uzupełnieniu wszystkich pól, powstaną  świąteczne plakaty – Mikołaj z puszystą brodą oraz pięknie ozdobiona choinka.

Szablony umieszczamy odpowiednio wcześniej, by każdy kto chce odliczać czas do Świąt razem z nami, mógł ściągnąć grafiki, na spokojnie je wydrukować i kupić wszystko, co jest potrzebne do stworzenia projektów. Pliki dostępne są całkowicie za darmo! Znajdziesz je pod koniec tego wpisu.

1. Mikołaj

Uśmiechnięty Mikołaj z długą brodą poleca się jako pierwszy do świątecznego odliczania. Aby stworzyć swojego Mikołaja, będziecie potrzebować dosłownie trzech rzeczy. Zaopatrzcie się w klej oraz w coś, z czego stworzysz mikołajową brodę. My użyliśmy białych pomponów, ale jeśli nie macie takich pod ręką, z powodzeniem możecie użyć waty, białej bibuły, czy guzików. Albo… może macie inną wizję? Podejdźcie do tematu kreatywnie! Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych pomysłów!

Przyda Wam się też kartka, na której wydrukujecie grafikę (plik do ściągnięcia jest niżej). Rekomendujemy grubszy papier, by  Mikołaj był bardziej wytrzymały :) My grafikę wydrukowaliśmy na bloku technicznym. Mikołaja możecie wyciąć, albo zostawić go tak, jak my – na szarym tle.

Jak się zabrać do tworzenia brody? To banalnie proste! Wydrukujcie nasz szablon. Każdego dnia, począwszy od 1 grudnia, przyklejaj wraz z dzieckiem jedną kulkę na brodzie Mikołaja. Numerek odpowiada konkretnemu dniu. Ostatni dzień to 24 grudnia, czyli Wigilia Bożego Narodzenia.

24 grudnia Mikołaj będzie miał cudowną, puchatą brodę. Sami tylko zobaczcie, jak świetnie prezentuje się skończony projekt.

2. Choinka

Drugim projektem jest choinka. Z tym jednym łańcuchem, wygląda trochę smutno, prawda? Zdecydowanie potrzebuje ona ozdobienia. Jakie są Wasze ulubione ozdoby choinkowe?

Na choince również rozmieszczone są 24 cyfry. I tak, jak w przy Mikołaju, tutaj również Waszym zadaniem będzie każdego dnia (od 1 do 24 grudnia) przykleić jedną ozdobę. My ponownie postawiliśmy na pompony. Nasze bombki zrobiliśmy z włochatych i kolorowych kulek. Ostatnie pole, ostatnia liczba to mała gwiazdka. A Wy, czym udekorujecie swoje drzewko?

Aby zrobić choinkę, będziecie potrzebować również kleju oraz (najlepiej) grubszej kartki.

Natan przetestował dla Was oba projekty! Nie potrafił się jednak zdecydować, który podoba mu się bardziej, dlatego będziemy robić oba. Startujemy oczywiście 1 grudnia! A Wam, który szablon przypadł bardziej do gustu? Będziecie odliczać czas razem z nami? Mamy nadzieję, że tak!

Ściskamy mocno (przed) świątecznie!

Materiały do ściągnięcia są w naszej strefie pobierania:

Chcę pobrać szablony!

Pliki możesz wykorzystywać tylko do użytku prywatnego. Nie wyrażamy zgody na wykorzystywanie ich w celach komercyjnych – sprzedawanie oraz rozpowszechnianie bez naszej wiedzy i zgody.

Instagram: @timtam_pl

Jeśli będziesz wrzucać nasze grafiki na instagram (post lub insta story), będzie nam ogromnie miło, jeśli oznaczysz nas na swoich zdjęciach. Wpadniemy do Ciebie i zostawimy serducho <3!
Dodaj @timtam_pl i/lub użyj #timtam_pl i #swietaztimtam_pl

A jeśli nie ma Cię jeszcze na naszym Facebooku, również gorąco zapraszamy!

2 thoughts on “Odliczaj dni do Świąt wraz z dzieckiem – dwa projekty: Mikołaj i choinka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *