Dzień Małych Wielkich Wojowników — plakaty do druku

Gdy przygotowuję plakaty Skala Wspomnień, odpowiednio skaluję ilustracje, by ich długość odpowiadała długości dziecka w dniu narodzin. Tworząc plakat dla Olinka, totalnie się wzruszyłam.

Szacuje się, że 1 na 10 dzieci jest wcześniakiem i rodzi się między 22. a 37. tygodniem ciąży. Statystyki te obejmują cały świat. W Polsce liczba wcześniaków urodzonych każdego roku sięga 26 tysięcy. Garstka z tych dzieci to skrajne wcześniaki (urodzeni przed 28. tygodniem ciąży). Jednym z nich jest Olinek.

Widzicie to maleństwo? 36 cm. Dokładnie takiej długości był Olinek, gdy przyszedł na świat.

Nigdy nie spotkaliśmy się osobiście, nie poznałam także osobiście rodziców Olinka, ale historię Olinka-wojownika znam od momentu, kiedy był jeszcze malutką fasolką w brzuszku u Mamy. To historia o ogromnej walce, poświęceniu i wielkiej miłości. W 12 tygodniu ciąży okazało się, że Olinek ma poważną wadę nerek. Lekarze nie dawali żadnych szans. Jego rodzice nie poddali się jednak i wygrali potężną bitwę o życie synka, a teraz, każdego dnia walczą o jego sprawności i samodzielność. Olinek urodził się trzy miesiące za wcześnie, w 27 tygodniu ciąży.

Więcej o historii Olinka możecie poczytać tutaj. Mocno zachęcam także do zerknięcia do grupy z licytacjami na rzecz Olinka. Znajdziecie tam wyjątkowe aukcje!

Mój syn, Natan w dniu narodzin miał 57 cm. Pamiętam, że bałam się go wziąć na ręce — był dla mnie taki malutki. Nawet ciężko mi sobie wyobrazić, jak malutki był Olinek. Jakimi kruszynkami są wcześniaki i… co czują ich rodzice. Nie będę silić się na wielkie słowa dotyczące wcześniactwa, bo niewiele o nim wiem. Żaden przeczytany artykuł, czy obejrzany reportaż nie będzie tym samym, co przeżycie tego osobiście.

Zostawię link do Fundacji Wcześniak Rodzice-Rodzicom. Być może zajrzy tutaj kiedyś rodzic wcześniaka, potrzebujący wsparcia. To miejsce warte odwiedzenia.

Dzień małych bohaterów

17 listopada Światowy Dzień Wcześniaka. To dzień Małych Wielkich Bohaterów! Małych wojowników! I ich rodziców, bo przecież i oni muszą być silni. To wspólna walka. Wysyłamy w Waszą stronę moc pozytywnych myśli, trzymamy za Was mocno kciuki. Samych wygranych bitew!

Plakaty do pobrania

Dla każdego Małego Wielkiego Wojownika i każdej Małej Wielkiej Wojowniczki mamy plakaty z symbolicznymi grafikami do druku. Jeśli chcesz, plakaty możemy przekształcić w metryczki, czyli dodać imię, datę urodzenia dziecka. W tym celu napisz do nas na czesc@timtam.pl a w tytule wpisz imię dziecka z dopiskiem mały/mała wojownik/wojowniczka.

Plakaty do ściągnięcia są w naszej strefie pobierania:

Chcę pobrać plakaty!

Wzory:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *