Wiadomość od Świętego Mikołaja – podaruj dziecku odrobinę magii!

Dzieci często piszą listy do Świętego Mikołaja. A gdyby tak Mikołaj im odpowiedział? Podaruj dziecku ogromną radość i wprowadź magię w ten przedświąteczny czas.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Jednak zanim pojawił się Natan, świąteczna gorączka przysłaniała mi często to, co w tym czasie powinno być najważniejsze. Bieganina po sklepach, ciągły pośpiech, stres, zmęczenie bo trzeba posprzątać, ugotować, zapakować. Niekończące się przygotowania. Znacie to?

Święta z dziećmi mają swój niepowtarzalny urok. Pojawienie się Natana zupełnie zmieniło moje podejście do Bożego Narodzenia. Cieszę się, jak dziecko na dekorowanie pierników, czy na wspólne ubieranie choinki. Staram się angażować Natana w obowiązki przedświąteczne i widzę, że sprawia mu to wielką frajdę. Chciałabym by ten czas był dla niego pełen magii, radości i uśmiechu, dlatego staram się tworzyć niepowtarzalną atmosferę w naszym domu. Na początku grudnia stworzyliśmy kalendarz adwentowy i każdego dnia otwieramy wspólnie paczuszkę z małym drobiazgiem, który przygotowuje nas do Świąt. Odwiedziliśmy magiczny sklep z cudownymi dekoracjami świątecznymi i kupiliśmy bombki na choinkę. Piekliśmy i dekorowaliśmy też pierniczki a w mikołajki poznaliśmy Mikołaja. Zanim jednak nastąpiło to magiczne spotkanie, Natan otrzymał specjalny list.

Moment wręczania listu – ta radość i zdziwienie w jego oczach, gdy dostaje kopertę od prawdziwego Mikołaja – bezcenne. Bardzo możliwe, że będziecie musieli pomóc dziecku w przeczytaniu wiadomości, ale jestem pewna, że sama jego forma go zachwyci. Dziecięcy świat pełen jest fantazji i wyobrażeń. Też tęsknicie czasem za tym beztroskim okresem? Chciałabym, by Natan wierzył w Mikołaja, jak najdłużej a później pielęgnował tę wiarę mając swoje dzieci. Taki list to doskonały i niedrogi sposób, na dodanie odrobiny magii w ten przedświąteczny czas. Albo… dobry sposób na niedowiarków, którzy zaczynają wątpić w istnienie Świętego Mikołaja.

Zawartość

Nasz list pochodzi ze strony Elfi. Piękne jest to, że listy możemy całkowicie spersonalizować. Wpisujemy imię dziecka (albo dorosłego, bo i takie wersje są dostępne) i treść naszej wiadomości.  Dla osób, które nie mają pomysłu na tekst, przygotowano blisko 30 gotowych wzorów treści listów! Na stronie można zamówić sam list, albo przesyłkę specjalną z dodatkami. Ja zdecydowałam się na druga opcję.

W przesyłce znalazły się:

  • Pocztówka z pozdrowieniami od naczelnego Elfa wraz z odręcznym podpisem,
  • Naklejka “Stop! Mikołaju, czekamy”,
  • Dyplom grzecznego dziecka z imieniem Natana. Dyplom posiada także podpis Mikołaja i… samego Rudolfa (Czad!),
  • i… najważniejszy – wyjątkowy, wydrukowany na ozdobnym papierze list od Mikołaja ze złotą pieczęcią.

Całość została zapakowana w czerwoną, przepiękną mieniącą się kopertę. Sami zobaczcie, jak doskonale się to wszystko prezentuje:

Personalizowane wideo

Elfi w swojej ofercie ma także personalizowane świąteczne wideo. 24 grudnia w paczuszce z kalendarza adwentowego, Natan znajdzie list, w którym Święty Mikołaj m.in. poprosi o obejrzenie przed kolacją wigilijną specjalnego filmu. Wiecie… takie budowanie napięcia ? Wersji wideo jest kilka, jest z czego wybierać. My zdecydowaliśmy się na film “Wigilia tuż tuż!”. A na czym polega personalizacja? Podajemy m.in. imię i wiek dziecka, dodajemy jego zdjęcia. Wyobraźcie sobie minę dziecka, które ogląda wiadomość od Mikołaja i w jego księdze widzi… swoje zdjęcie? Magia! Przykładowe filmy do obejrzenia na stronie Elfi!

Budowanie magicznych wspomnień…

Kiedy wracam wspomnieniami do swoich Świąt z dzieciństw, także odnajduję piękne magiczne momenty. Po kolacji wigilijnej dzieciaki szły wypatrywać pierwszej gwiazdki a prezenty w magiczny sposób pojawiały się pod choinką, albo… Mikołaj podrzucał je pod drzwi lub balkon i mocno pukał, by szybko je zabrać. Pamiętam, jak w pewne Święta mój Dziadziuś przeszedł samego siebie. Gdy ja byłam zajęta wypatrywaniem pierwszej gwiazdki, on bezszelestnie wyszedł na podwórko i narysował na śniegu ślady po saniach Mikołaja. Nagle zadzwonił dzwoneczek, trzasnęły drzwi a wszyscy dorośli zaczęli się niesamowicie dziwić, że pod choinką pojawiły się upominki. Możecie sobie wyobrazić i moją minę. Nie pamiętam co znalazłam wtedy pod choinką, ale ślady na śniegu pamiętam do dziś. Takiej magii właśnie chcę dla Natana i będę ją podtrzymywać możliwie długo.

Jak wyglądały Wasze Święta Bożego Narodzenia? Jakie są wasze wspomnienia? A jak wyglądają te Święta teraz? Jesteśmy bardzo ciekawi. Dajcie znać. Pozdrawiamy ciepło!

Ps. Nie jest to wpis sponsorowany. Po prostu urzekł mnie pomysł z listem od Świętego Mikołaja i postanowiłam się z Wami nim podzielić :)

Instagram: @timtam_pl

Będzie nam ogromnie miło, jeśli odwiedzisz nas na instagramie. Możesz oznaczysz nas na swoich świątecznych zdjęciach. Wpadniemy do Ciebie i zostawimy serducho <3!
Dodaj @timtam_pl i/lub użyj #timtam_pl i #swietaztimtam_pl

A jeśli nie ma Cię jeszcze na naszym Facebooku, również gorąco zapraszamy! :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *